Nie mamy zamiaru namawiać Cię na produkty w horrendalnych cenach – nie ma takiej potrzeby. Wszyscy wiedzą, że wysoka cena nie zawsze równa się wysokiej jakości. Chcemy Cię jednak uczulić na pewne kwestie, które pomogą Ci uniknąć kupna impregnatu wątpliwej jakości.
Nie warto stawiać na najtańsze impregnaty
Tanie impregnaty do kostki brukowej niestety nie mogą zapewnić maksymalnej ochrony ściernej. Do tego, utrzymują nasycenie koloru kostki przez zaledwie kilka miesięcy po nałożeniu – po nich kostka wraca do pierwotnego wybarwienia, co potrafi być uciążliwe i frustrujące. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Zaskakująco tanie impregnaty są po postu bardzo mocno rozcieńczane, bazując przy tym na rozwodnionych koncentratach.
Co to oznacza dla Ciebie? Przede wszystkim ich wydajność jest zdecydowanie niższa od tej, którą deklaruje producent. Zwłaszcza że specjaliści zalecają nałożenie dwóch warstw impregnatu, jako najbardziej optymalne rozwiązanie. Jaka jest nasza rada? Jeśli widzisz, że 5 litrów impregnatu o naprawdę dobrej renomie kosztuje 250 złotych, pod żadnym pozorem nie stawiaj na impregnat za 125 złotych. Dlaczego? Ponieważ możesz być pewny, że to środek rozcieńczony, pochodzący najczęściej z rynków azjatyckich.
Po czym poznasz dobry impregnat?
Impregnat do kostki brukowej naprawdę dobrej jakości wyróżnia kilka podstawowych cech. Przede wszystkim:
- wpływa pozytywnie na odporność kostki brukowej, zapobiegając odpryskom,
- zabezpiecza materiał przed pojawieniem się uciążliwych oraz nieestetycznych mchów i chwastów,
- poprawia kolor, zwłaszcza przy tzw. efekcie mokrej kostki,
- zapewnia łatwe czyszczenie kostki – nawet, gdy w grę wchodzą plamy po oleju, które są niezwykle trudne do usunięcia.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Adam Stankiewicz, z www.impregnacjakostki.eu zwraca uwagę na jeszcze jedną kwestię, związaną z tanimi impregnatami:
Do głównych wad tanich impregnatów nie zalicza się tylko ich słaba jakości i to, że uzyskany kolor utrzymuje się ledwie przez kilka miesięcy. Ważne jest, że produkty tego typu często są, najzwyczajniej w świecie mówiąc, szkodliwe dla środowiska i Twojego otoczenia. Nie oznacza to jednak, że musisz przepłacać, wybierając odpowiedni środek. Po prostu nie daj się naciągnąć na produkt niskiej jakości, który w ostatecznym rozrachunku przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Sam widzisz, że stawianie za wszelką cenę na najniższą cenę prostu się nie opłaca. Podzielamy zdanie Adama Stankiewicza – po prostu nie daj się naciągnąć.